» Itty Bity » Twister Heart…

Etter å sett mye på Facebook Quiltesiden , som jeg er medlem i, så har det vært mange rundt omkring som har prøvd seg på Den minste Twisterlinjalen som måler bare 1″ ( 2,5 cm ).  Vel, jeg skulle ikke være noe dårligere, dette måtte jeg jammen prøve ut!!

I utgangspunktet ville jeg bruke det samme hjerte som jeg sydde den forrige Twisterhjertet mitt (den ser du her ).

Her er den ferdig før skjæringen, måler nå 20,5″ x 22″

Bilde

Gjelder å holde «tungen rett i munnen» og plasserer dem riktig på rad og rekke….

Bilde

Første rekken ferdig sydd …..

Bilde

Sydd sammen en og en rad sammen etterhvert…. Det er smått , men går ganske greit å sy og så lenge man passer på at sømmene hele tiden går hver sin vei, så blir det ikke for «tjukk» der som sømmene møtes.

Bilde

Det ferdige resultatet, har frihåndsquiltet, og nå måler den 10,5″ x 11,5″.

Bilde

Neste prosjekt er å finne ut hva jeg skal gjøre videre…..  Tenkte kanskje å lage en pute, brukte litt blonder , kanskje litt «crazy-quilt».  Vel, denne blir nok en «ufo» en stund, har litt annet å holde på med for en liten stund 😉

 

Reklame

Én kommentar to “» Itty Bity » Twister Heart…”

  1. Kristin Says:

    Har kjøpt meg linjal jeg også nå. Den midt i på 6,5″. Blir spennende å starte på det ja.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s


%d bloggere liker dette: